Система фінансової звітності «Єдине вікно» в форматі XBRL

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

З 2020 року почне функціонувати система фінансової звітності (далі СФО). СФО буде «Єдиним вікном» для подання фінансової звітності підприємствами суспільного інтересу в єдиному електронному форматі XBRL на основі таксономії.
Підприємства, що становлять суспільний інтерес, мають складати і подавати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі, визначеному Міністерством фінансів (центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку). Фінансова звітність подається до центру збору, операційне управління яким здійснюється НКЦПФР, з метою забезпечення доступу органів державної влади, інших органів та користувачів до поданої підприємствами фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності.

З усіма матеріалами стосовно таксономії можна ознайомитися за посиланням
https://mof.gov.ua/uk/taksonomija

Заздалегідь слід визначитися з обранням аудиторської фірми, зважаючи на наступне:

  • За 2019 фінансовий рік звітність на основі таксономії представляє собою 51 таблицю (дуже значного обсягу) в форматі ЕXEL, яка має бути заповнена у повній відповідності з МСФО, валідована у спеціальній програмі (програма безкоштовна). Складання цієї звітності потребуватиме дуже значного часу – оскільки всі показники звітності мають бути занесені в ручному порядку, оскільки наразі жодна бухгалтерська програма (ані 1С, ані жодна інша) не пристосовані до перенесення даних бухгалтерського обліку до вказаної звітності в автоматичному режимі. Також слід врахувати, що звітність на основі таксономії потребує як текстових даних, так і цифрових. Тобто Підприємство має запланувати значний обсяг часу та людських ресурсів на складання такої звітності, а від аудитора вимагатиметься ретельна перевірка всіх даних. Порушення порядку заповнення матиме наслідком відмови валідації звітності програмним забезпеченням.
Posted in #